دانشجوی عزیز مبلغ خرید صرفا برای پایداری سیستم است.

۵ دلیل نرسیدن به رویاها از زبان جان سی مکسول

صفحه اصلی » مقالات, آموزش ها, روانشناسی » ۵ دلیل نرسیدن به رویاها از زبان جان سی مکسول

۵ دلیل نرسیدن به رویاها از زبان جان سی مکسول

جان سی مکسول: بسیاری از ما هیچ گاه تحقق رویاهایمان را ندیده‌ایم. رویاهایمان به جای اوج گرفتن و پرواز در میان ابرها، مانند هواپیمایی آسیب دیده و معیوب به آشیانه خود باز می‌گردند. طی مسیر زندگی، من ۵ دلیل نرسیدن به رویاها را شناخته‌ام. ما توسط دیگران دلسرد شده‌ایم ما خلبان رویاهایمان هستیم و نمی‌توانیم آن را به دیگران واگذار کنیم. افرادی که رویاهایشان را دنبال نمی‌کنند از این که ما دنبال رویاهایمان هستیم خشمگین می‌شوند.

چنین افرادی وقتی موفقیت ما را ببینند احساس بی کفایتی می‌کنند، بنابراین سعی می‌کنند جلوی پیشرفت ما را بگیرند. اگر به صداهای بیرونی گوش دهیم، در واقع اجازه داده‌ایم، رویاهایمان ربوده شوند. در برخی موارد، دیگران کاری می‌کنند که به توانایی‌های خود شک کنیم و به این وسیله محدودیت‌هایی برای ما ایجاد می‌کنند. وقتی با طوفانی از انتقادات مواجه شدیم باید کنترل اوضاع را به دست بگیریم تا به وسیله دیگران ضربه نخوریم.

1. عادت کردن به حد متوسط

 حد متوسط معمولاً معقول به نظر می‌رسد. داشتن خواسته‌های استثنایی، مستلزم تلاش بیشتر، داشتن انگیزه پایدار و نظمی غیر معمول است. وقتی برای به اوج رساندن آرزوهایمان تلاش می‌کنیم باید بر نیروهای مخالف غلبه کنیم. شرایط زندگی مانند نیروی جاذبه سعی دارد رویاهای ما را به حد معمول برساند تا به حد متوسط اکتفا کنیم.

بسیاری از ما بهای غلبه رویاهایمان بر نیروهای مخالف را نمی‌پردازیم. ممکن است با انگیزه شروع کنیم، اما پس از مدتی خسته شویم. اگرچه قصد دست کشیدن از رویاهایمان را نداریم، اما شروع به سازش می‌کنیم. در طول زمان، زندگی ما پیش پا افتاده‌تر می‌شود و رویاهایمان از ما دور می‌شوند.

۵ دلیل نرسیدن به رویاها از زبان جان سی مکسول

2. یأس‌ها و آسیب‌ها

این موضوعاتی که در گذشته متحمل شده‌ایم به ما لطمه می‌زنند در فیلم تاپ گان، تام کروز نقش ماوریک، جوان با استعداد و خودشیفته‌ای را بازی می‌کرد که رویایش این بود که اولین خلبان در ارتش ایالات متحده باشد. ماوریک در صحنه آغاز فیلم طی یک عملیات هوایی، توانایی خود را در پرواز به نمایش می‌گذارد و از او برای آموزش دیدن در نیروی هوایی ارتش دعوت می‌شود. در اواسط فیلم، هواپیمایش سقوط می‌کند و دوست و همکارش را از دست می‌دهد. ماوریک اگرچه در این حادثه تقصیری نداشت.

اما خاطره دردناک آن حادثه در ذهنش باقی می‌ماند. به دلیل کشمکش‌های ذهنی که داشت برای به دست آوردن ثبات ذهنی از رویایش دست می‌کشد. اما سرانجام دوباره تصمیم می‌گیرد به پرواز ادامه دهد. خیلی از ما، مانند ماوریک با خاطره‌ای تلخ در زندگی دست و پنجه نرم می‌کنیم. مثلاً ممکن است این خاطره تلخ شکست در کسب و کاری باشد که آن را قبلاً شروع کرده‌ایم؛ یا اخراج شدن از یک پست مدیریتی باشد.

 یأس شکافیست بین انتظارات و واقعیت‌ها که همه ما آن را تجربه کرده‌ایم. شکست قسمت اجتناب ناپذیری از زندگی ماست، اما اگر بخواهیم به رویاهای مان دست یابیم باید مانند ماوریک باید با شجاعت در مقابل گذشته سختمان بایستیم.

3. اعتماد به نفس

اعتماد به نفس کافی برای پیگیری رویاهایمان را نداریم رویاها آسیب پذیرند و از هر طرف ممکن است از جنبه‌های مختلف تحت تأثیر قرار گیرند. به این ترتیب، باید با اعتماد به نفس زیاد آن‌ها را تقویت کرد. در زمان آملیا ارهارت، خلبانی برای زنان مرسوم نبود. اگر او اعتماد به نفس نداشت، حتی نمی‌توانست آرزوی خلبان شدن هم داشته باشد. در عوض، ارهارت با اطمینان رویاهایش را دنبال کرد و سرانجام توانست آرزویش را محقق سازد و مشهور شود.

۵ دلیل نرسیدن به رویاها از زبان جان سی مکسول

عدم استفاده از تخیل در رویاها

در رویاهایمان از تخیل استفاده نمی‌کنیم انسان برای هزاران سال به صورت زمینی، روی پاهایش، با اسب و کالسکه، لوکوموتیو و سرانجام ماشین سفر کرد. به لطف رؤیاپردازی آوریل و ویلبر رایت ما می‌توانیم ساعتها برفراز اقیانوس‌ها پرواز کنیم. برادران خیال پرداز بر تمسخرها و تردیدهای دور و برشان در مورد پرواز انسان غلبه کردند و باور جهانی را تغییر دادند.

بسیاری از ما نقش‌های جزیی در زندگی بازی می‌کنیم؛ چون به خودمان اجازه رؤیاپردازی نمی‌دهیم. خود را در دام واقعیات گرفتار می‌کنیم و هرگز جرأت نمی‌کنیم پایمان را فراتر از چیزهایی که دیده‌ایم بگذاریم. تخیل با نشان دادن چشم اندازی فراتر از زندگی کنونی، ما را از حد متوسط ارتقا می‌دهد. رویاها با انرژی که به ما می‌دهند ما را به سمت بهترین‌ها سوق می‌دهند. هیچ گاه از رؤیاپردازی برای تحقق بهترین‌ها در زندگی خود دست برندارید.

منبع : ostadeweb

همیشه خودم رو کارآموز میدیدم و به دنبال یادگیری چیزهای نو و هدف های بزرگ بودم که یکی از هدف های بزرگ ایجاد وبسایت شروع گرافیک است

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

برو بالا