دانشجوی عزیز مبلغ خرید صرفا برای پایداری سیستم است.

دانلود جزوه آموزشی هیدرولیک

دسته بندی : / / /

دانلود جزوه آموزشی هیدرولیک
1534 بازدید
123456
حراج

تعداد فروش

3 فروش

نقد و بررسی

0 کاربر

تاریخ انتشار

22 فروردین 1400

فایل دانلودی

PDF

حجم

6.4 مگابایت
1.8 مگابایت

تعداد صفحات

59 و 67 صفحه

دانلود جزوه آموزشی هیدرولیک

در این پست جزوه هیدرولیک را می توانید از طریق گزینه افزودن به سبد خرید دانلود نمایید.

 

جزوه هیدرولیک

در این پست جزوه هیدرولیک رو برای شما آماده کردیم.

درس هیدرولیک از جمله دروس مهم و پایه ای در گرایش های عمران آب می باشد و دانشجویانی که علاقه مند هستند تا در آینده در این زمینه عمرانی فعالیت کنند باید بخوبی بر آن مسلط باشند. هیدرولیک در واقع به طراحی، نصب و ساخت تأسیساتی مانند منبع آب، نیروگاه برق‌آبی، سد و تصفیه‌خانه می‌پردازد. در این رشته کاربردی، مهمترین مسئله چگونگی کنترل و استفاده بهینه از آب و مایعات است. این جزوه یکی از جامعترین جزوات این درس می باشد.

این کتابچه در 67 صفحه گردآوری شده است. این جزوه شامل کلیه مباحث مربوط به درس هیدرولیک محدود به همراه مثالهای کاربردی مربوط به هر بخش است.

 

هیدرولیک چیست؟

هیدرولیک می تواند اصطلاحی باشد که برای مطالعه مایعات و نحوه عملکرد مایعات استفاده می شود ، اما اکثر افراد با شنیدن این اصطلاح به فکر استفاده از آن در مهندسی می افتند. سیستم های هیدرولیک با استفاده از مایع تحت فشار برای تأمین نیروی موتور کار می کنند. این پرسهای هیدرولیکی به منظور تولید مقدار زیادی از فشار ، مقدار کمی مایع را تحت فشار قرار می دهند.

در اینجا یک ایده اساسی از یک سیستم هیدرولیکی وجود دارد: آب موجود در یک سیستم حاوی فشار از یک طرف به آن فشار می آورد. این فشار آن را به یک پیستون در طرف دیگر کانتینر وادار می کند. این انرژی را به پیستون منتقل می کند و آن را مجبور می کند که چیزی را به سمت بالا بلند کند. از آنجا که فشار بر روی آب اجازه نمی دهد آن به عقب جریان یابد ، پیستون هرگز نمی تواند برعکس حرکت کند مگر اینکه این فشار آزاد شود. این بدان معناست که هر آنچه پیستون بلند می کند تا زمانی که اپراتور سیستم اجازه انتشار آن را ندهد ، ایمن است. به عنوان مثال ، اگر پیستون ها شاخه های لیفتراک را بالا ببرند ، تا زمانی که فشار هیدرولیک آزاد نشود ، آنها بلند می مانند.

 

جوزف براما ، پدر هیدرولیک

در اواخر دهه 1700 ، مکانیک و مهندس انگلیسی جوزف براما کار در زمینه کاربردهای عملی قانون پاسکال را آغاز کرد ، اصلی که توسط ریاضیدان فرانسوی بلیز پاسکال ایجاد شد. این قانون بیان می کند که اگر به سیالی که در فضای کمی محدود است وارد شود ، این فشار از طریق مایع در هر جهت بدون کاهش کاهش می یابد. هنگامی که به لبه های فضای محدود برخورد می کند ، فشار در مقابل آن فضا در زاویه های راست عمل می کند. اصولاً نیرویی که در یک ناحیه کوچک عمل می کند می تواند به نسبت متناسب تری نیرو را در یک ناحیه بزرگتر تولید کند.

مثال: فشار 100 پوندی که به فضای 10 اینچ مربع وارد می شود ، فشار 10 پوند بر اینچ مربع را ایجاد می کند. از آنجا که یک مربع 10 در 10 مربع واقعاً 100 اینچ مربع دارد ، مطبوعات می توانند تا حداکثر 1000 پوند را تحمل کنند.

این ممکن است برای اکثر مردم منطقی نباشد ، اما از نظر براما ، به عنوان نوع جدیدی از مطبوعات ، پتانسیل دارد. در سال 1795 ، تحقیقات او نتیجه داد و او اولین دستگاه پرس هیدرولیک را به ثبت رساند. مطبوعات براما ، همانطور که امروزه شناخته شده است ، به طور گسترده ای موفق شدند.

 

سرفصل های جزوه هیدرولیک

در این جزوه مطالب زیر را یاد میگیرید.

  • تعاریف و کاربردهای مختلف هیدرولیک
  • فرمول های هیدرولیک
  • مثال های حل شده هیدرولیک
  • نکات مهم
  • تصاویر آموزشی هیدرولیک
  • آموزش کامل هیدرولیک
  • بهترین جزوه آموزشی

 

حتما ببینید: خلاصه مکانیک خاک شامل فرمول ها و نکات مهم

حتما ببینید: دانلود گزارش کار آزمایشگاه هیدرولیک

حتما ببینید: دانلود جزوه هیدرولوژی مهندسی

حتما ببینید: دانلود جزوه هیدرولوژی مهندسی با مثال های حل شده

حتما ببینید: دانلود جزوه الکترومغناطیس مهندسی

 

 

توصیه مدیر سایت: اگر دانشجو هستی و درس هیدرولیک داری به هیچ وجه این جزوه را از دست ندهید

در انتها نظر را خود را درباره جزوه هیدرولیک با ما در میان بگذارید.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود جزوه آموزشی هیدرولیک”
برو بالا