دانشجوی عزیز مبلغ خرید صرفا برای پایداری سیستم است.

دانلود حل المسائل مقاومت مصالح هیبلر ویرایش 10 (کیفیت عالی)

دسته بندی : / / /


تعداد فروش

170 فروش

نقد و بررسی

0 کاربر

تاریخ انتشار

24 فروردین 1402

حجم

مگابایت

زبان

انگلیسی

دانلود حل المسائل مقاومت مصالح هیبلر ویرایش 10

حل المسائل مقاومت مصالح هیبلر

دانلود حل المسائل مقاومت مصالح هیبلر ویرایش 10

در این پست حل المسائل مقاومت مصالح هیبلر ویرایش 10 را  گردآوری نموده ایم.

حل المسائل مقاومت مصالح هیبلر ویرایش 10 مشتمل بر 14 فصل می باشد و با زبان انگلیسی می باشد

مقاومت مصالح یا مکانیک مواد، علمی است که بر روی تحلیل تنش و تغییر شکل مواد در اثر بارگذاری (اعمال نیرو) تمرکز می‌کند⁴. این علم به مطالعهٔ استحکام مواد مهندسی و رفتار مکانیکی آن‌ها در حالت کلی (مانند تنش ، کرنش ، تغییر شکل و رابطه‌های میان تنش و کرنش) می‌پردازد هدف اصلی از درس مقاومت مصالح فراهم کردن دست مایه‌ای است که مهندسان آینده بتوانند با استفاده از آن ماشین‌های گوناگون و سازه‌های باربر را تحلیل و طراحی کنند

علم مقاومت مواد با مکانیک مواد ، علمی است که با تنش ها و کرنش هایی که بر روی اجسام جامد ایجاد می شوند ، سروکار دارد. نظریه های مربوط به مقاومت مواد از تمرکز بر رفتار دو بعدی یا سه بعدی جامدات پدید آمده است. علم مقاومت در برابر مواد به ما کمک می کند تا توزیع تنش ها و کرنش ها را در مواد و ساختارهای مختلف دریابیم.

بنابراین ، مقاومت مواد یک دانش اساسی برای همه مهندسانی است که با مواد ، مواد یا اشیا فیزیکی سر و کار دارند. یکی از جامع ترین کتابهای آموزشی و مرجع مقاومت مواد ، کتاب مقاومت مصالح است که توسط هبلر نوشته شده است.

کتاب “Mechanics of Materials” نوشته Russell Hibbeler مربوط به علم مهندسی مکانیک است و بررسی اصول و مفاهیم مکانیک جامدات را در بر دارد. این کتاب برای دانشجویان مهندسی سازه، مهندسی مکانیک و هر شخصی که به طراحی و تحلیل سازه‌های مختلف علاقه مند باشد، مناسب است.

در این کتاب، مفاهیم اولیه مکانیک جامدات را بررسی کرده و سپس به موضوعات پیشرفته‌تری مانند فرایندهای تغییر شکل، چسبندگی، خستگی مواد، و انتخاب مواد و غیره پرداخته می‌شود. همچنین، در این کتاب دستورالعمل‌های کاربردی برای طراحی و تحلیل سازه‌های مختلف ارائه شده است. کتاب مقاومت مصالح هیبلر با توجه به محتوای کامل، روشن و جامعی که ارائه می‌دهد، به عنوان یکی از منابع مهم برای دانشجویان مهندسی و محققین در زمینه مهندسی مکانیک شناخته شده است.

کتاب “Mechanics of Materials” به دو بخش اصلی تقسیم می‌شود:

  1. بخش اول که به مکانیک استاتیکی اختصاص دارد، شامل مباحثی مانند بارهای استاتیکی، سیستم‌های نیرویی و مراکز جرم است.
  2. بخش دوم که به مکانیک جامدات می پردازد شامل موضوعاتی مانند تغییر شکل، تنش، کرنش، روش های بارگذاری، تئوری پیوستگی، تنش و کرنش ناشی از خمش ، تنش و کرنش ناشی از کشش، بارگذاری پویا، کاربرد نظریه پویا در تحلیل سایر سازه ها و … می باشد.

این کتاب در قالب ۱4 فصل ارائه شده است که در هر فصل به بررسی مفاهیم مختلف و مسائل مرتبط با آن فصل، می پردازد. همچنین در پایان هر فصل، تمریناتی با حل شده و نشده برای تثبیت مطالب ارائه شده است.

کتاب “Mechanics of Materials” به دلیل محتوا و سبک آموزشی آن، یکی از کتاب‌های مرجع حیاتی برای دانشجویان و مهندسان در رشته‌های مختلف می‌باشد.

 

The science of material strength with the mechanics of materials is the science that deals with the stresses and strains that are created on solid objects. Theories of material strength have emerged from a focus on the two-dimensional or three-dimensional behavior of solids.

Studying the science of material resistance helps us to understand the distribution of stresses and strains in different materials and structures. Therefore, material strength is a basic knowledge for all engineers dealing with materials, materials or physical objects. One of the most comprehensive textbooks and reference materials for materials resistance is the book Materials Resistance

 

حتما ببینید: دانلود حل المسائل مقاومت مصالح جانسون ویرایش 7

حتما ببینید: دانلود گزارش کار آزمایشگاه فیزیک 1

حتما ببینید: دانلود حل المسائل و کتاب فیزیک هالیدی ویرایش 9

حتما ببینید: دانلود حل المسائل و کتاب فیزیک هالیدی ویرایش 10

حتما ببینید: دانلود کتاب کنترل مدرن دورف ویرایش 13

فهرست مطالب

فصل 1 : Stress
فصل 2 : Strain
فصل 3 : Mechanical Properties of Materials
فصل 4 : Axial Load
فصل 5 : Torsion
فصل 6 : Bending
فصل 7 : Transverse Shear
فصل 8 : Combined Loadings
فصل 9 : Stress Transformation
فصل 10 : Strain Transformation
فصل 11 : Design of Beams and Shafts
فصل 12 : Deflection of Beams and Shafts
فصل 13 : Buckling of Columns
فصل 14 : Energy Methods

 

توصیه مدیر سایت: اگر دانشجو هستی و مقاومت مصالح داری به هیچ وجه این کتاب را از دست ندهید

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود حل المسائل مقاومت مصالح هیبلر ویرایش 10 (کیفیت عالی)”
برو بالا